Tehlike Sınıfı Ve Kodları

İşletmeniz Hangi Tehlike Sınıfında, Biliyor musunuz ?

İşletmenizin içinde bulunduğu tehlike sınıfını, aşağıda linkte bulunan az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işler listelerinde bulunan faaliyet alanlarından en iyi ifade edeni bularak öğrenebilirsiniz yada NACE koduna göre bulabilirsiniz.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ

26 Aralık 2012 Tarih ve 28509 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ TEBLİĞİ’ne göre tüm işletmeler aşağıdaki gibi 3 sınıfa ayrılmıştır: 


Az Tehlikeli Sınıf: Büro faaliyetleri, perakendecilik, oteller, okullar vb. 


Tehlikeli Sınıf: Ayakkabı, mobilya, deterjan, et üretimi, diş hekimliği vb. 


Çok Tehlikeli Sınıf: Yapı sektörü, hastaneler, petrol istasyonları vb. Tehlikeli / Çok Tehlikeli Sınıflarda faaliyet gösteren işverenlerin 01 OCAK 2014 itibariyle çalışanlarına sürekli İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Hizmetlerini sunmaları yükümlülüğü getirilmiştir. 


 Az Tehlikeli Sınıflarda faaliyet gösterenlerin ise 01 OCAK 2013 2013 itibariyle, tüm işverenlere Risk Değerlendirmesi, Acil Durum Planlamalarını hazırlamaları ve çalışanlarına yetkili OSGB’den İş Sağlığı ve Güvenliği (ISG) Temel Eğitimi aldırmaları. Az tehlikeli sınıfta olup; 50+ çalışanı olanların ise çalışanlarına sürekli İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Hizmetlerini sunmaları yükümlülüğü getirilmiştir.

İş yerinizin tehlike sınıfları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Sohbete başla
Yardım ister misiniz ?
Merhaba,
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?